• slajd1
  • slajd2
  • Slajd3

baner 6x1

 

                Nowe możliwości Stacji Kontroli Pojazdów  MOTOR-POL !!!

 

Nasza firma uzyskała nowy  Certyfikat Transportowego Dozoru Technicznego w Warszawie  przez co uległ poszerzeniu zakres uprawnień i możliwości Stacji Kontroli Pojazdów.

Do tej pory  mogliśmy sprawdzać samochody do 3,5 t dmc oraz zasilane gazem.

Obecnie poszerzyliśmy uprawnienia o motocykle, skutery, samochody rejestrowane po raz pierwszy w Polsce ( sprowadzane z zagranicy ), kierowane przez policję i starostwo do badań dodatkowych.

Przypominamy uprzejmie, że nasza firma słynie od wielu lat z wyjątkowo rzetelnego i profesjonalnego sprawdzania pojazdów w czasie dokonywania badania technicznego, co cenią sobie zwłaszcza właściciele , którym bardziej zależy na poznaniu rzeczywistego  stanu pojazdu niż na przysłowiowym „przybiciu pieczątki”.

W czasie badania naszym Klientom przy pomocy specjalistycznych urządzeń Magneti Marelli sprawdzamy gratis  stan układu ładowania akumulatora oraz jakość płynu chłodniczego i hamulcowego. 

 

 

Badanie techniczne pojazdów 

Każdy właściciel auta musi co pewien czas oddać swój samochód na okresowe badanie techniczne pojazdu. Nowe auto musi mieć konieczny przegląd po upływie 3 lat od dnia rejestracji, następnie po dwóch latach. Kolejne przeglądy muszą już odbywać się co roku. Auta osobowe można oddać na badanie w normalnej stacji kontroli pojazdów. Jeżeli ciężar pojazdu przekracza 3,5 tony, to niestety należy się udać do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.

Cena takiej usługi jest odgórnie ustalona przez rozporządzenie ministra infrastruktury. Jednak co właściwie jest sprawdzane podczas badania technicznego i jak przygotować się do takiej kontroli?

Na pierwszy ogień idą dokumenty pojazdu, numer VIN, tablice rejestracyjne oraz obowiązkowe wyposażenie samochodu, czyli dla przypomnienia trójkąt oraz gaśnica. Z tym nie powinno być problemu......

Gorzej jest z oświetleniem naszego pojazdu. Przed oddaniem auta do stacji kontroli pojazdów, należy sprawdzić stan oświetlenia oraz klakson. Oświetlenie musi nie tylko działać, ale również posiadać odpowiednią barwę, czyli np. kierunkowskazy muszą świecić na pomarańczowo a nie biało. Należy dokładnie sprawdzić wszystkie światła. Najczęściej pomijanym przez kierowców elementem jest oświetlenie tablicy rejestracyjnej!

Następnie należy zrewidować stan ogumienia. Te same opony muszą znajdować się na jednej osi oraz minimalna grubość bieżnika wynosi 1,6 mm. Kolejnym elementem są hamulce. Jeżeli mamy wątpliwość co do ich sprawności, dla bezpieczeństwa należy zaprowadzić auto do warsztatu samochodowego na wymianę klocków, tarcz itp.

Należy też zadbać o nadwozie oraz wnętrze samochodu, wszystkie szyby muszą być całe oraz powinniśmy mieć sprawne lusterka. W starszych autach koniecznie należy zweryfikować pojazd pod względem korozji. Poważnie zardzewiałe elementy nośne dyskwalifikują auto tak samo jak dziurawy układ wydechowy. Podczas badania sprawdzany jest hałas zewnętrzny jaki wydaje nasze auto. Dodatkowo, jeżeli posiadamy samochód wyposażony w instalacje gazową należy przygotować świadectwo homologacji oraz fakturę potwierdzającą montaż w wyspecjalizowanym serwisie samochodowym.

Tak przygotowane auto można spokojnie oddać na przegląd. Jeżeli mieszkasz w Legnicy i okolicy, polecamy naszą stacje kontroli pojazdów Motor-Pol. Przeprowadzimy badanie techniczne szybko i fachowo.

Stacja Kontroli Pojazdów

Stacja kontroli pojazdówZgodnie z posiadanymi uprawnieniami w naszej Stacji Kontroli Pojazdów można przeprowadzić badanie techniczne, czyli tzw. przegląd rejestracyjny
w pojazdach :


grupa B - samochody osobowe i dostawcze do 3,5 tony
grupa c - pojazdy z grupy B, przystosowane do zasilania gazemZa wykonane badania techniczne pojazdów pobierane są
ustawowe opłaty zawarte w ogłoszonej w Rozporządzeniu
Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 r.
(Dz.U. 223 poz. 2261 z dn. 14 października 2004 r.).

-badanie techniczne samochodu osobowego lub dostawczego do 3,5 t - 98,-
-badanie techniczne samochodu osobowego lub dostawczego przystosowanego do zasilnia gazem - 161,-
-badanie techniczne haka holowniczego - 35,-

stacja kontroli jest czynna codziennie od 8:00 do 18:00 i w soboty od 8:00 do 14:00.

Wykryte usterki w naszej STACJI KONTROLI POJAZDÓW naprawiane są szybko w zdecydowanie promocyjnych cenach i na szczególnie korzystnych warunkach.

Umów się na przegląd telefonując na numer:
076 746 43 00, 04, 05, 06

lub wypełniając formularz na naszej stronie

 

stacja kontroli pojazdów ustawienie kół

 

Bosch Car Service - Poczuj tę magię

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!